



Un incendiu a izbucnit în această după-amiază într-o gospodărie din comuna Drăgănești, satul Belciug.
Pentru gestionarea operativă a evenimentului au fost mobilizate forțe și mijloace din cadrul Detașamentului 2 Ploiești și Punctului de Lucru Balta Doamnei, acționând 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autocisternă și o ambulanță SMURD. Alături de pompieri a acționat și SVSU Drăgănești.
Incendiul s-a manifestat la o locuință și o anexă gospodărească, pe o suprafață totală de aproximativ 200 mp. Pompierii au acționat pentru localizarea incendiului, împiedicând propagarea acestuia la locuințele învecinate. Din fericire, evenimentul nu a fost soldat cu victime.
ISU PRAHOVA
Foto ilustrativ