Primarul Mihai Polițeanu s-a întâlnit cu reprezentanții Rompetrol – KMG International și ai Rafinăriei Vega pentru a discuta proiectele realizate împreună și noi inițiative pentru comunitate

Primarul Mihai Polițeanu s-a întâlnit cu reprezentanții Rompetrol – KMG International și ai Rafinăriei Vega pentru a discuta proiectele realizate împreună și noi inițiative pentru comunitate.
La întâlnire au participat Yedil Utekov, Chief Officer Production & Industrial Services, Sorin Graure, director Rompetrol Rafinare, Askhat Seisembek, director relații instituționale, și Răzvan Cristea, director de producție al Rafinăriei Vega.
În ultima perioadă, parteneriatul a însemnat:
• două centrale termice și 600.000 de lei pentru lucrările necesare redeschiderii clădirii de pe strada Romană nr. 98, unde vor învăța clasele primare ale Colegiului Național „I. L. Caragiale”
• 8 locuri de joacă moderne, dotate inclusiv pentru copiii cu dizabilități, iar al nouălea este în lucru
• primul loc de joacă complet incluziv din județ, în Parc Municipal Ploiesti
• peste 13.000 de puieți plantați în Ploiești și Prahova
• susținerea evenimentelor orașului, Rompetrol fiind partenerul principal al Republica de sub Castani

Etichete:
2026 - Info Ploiești City. Toate drepturile rezervate!