Astฤzi, la sediul Consiliul Judeศean Prahova, a avut loc o รฎntรขlnire de lucru dedicatฤ unor proiecte strategice pentru dezvoltarea sistemului de sฤnฤtate judeศean, la care a participat
Virgiliu-Daniel Nanu, preศedintele Consiliului Judeศean Prahova.
ย รmpreunฤ cu managerul Spitalului Judeศean, Sebastian Toma, ศi cu echipele de specialitate din cadrul direcศiilor de achiziศii ศi de proiecte, au fost analizate stadiul actual ศi paศii urmฤtori pentru trei investiศii majore aflate รฎn pregฤtire: dezvoltarea secศiilor de chirurgie, arศi ศi construirea unui spital nou. Proiectul a fost depus la minister pentru finanศare, iar discuศiile s-au concentrat pe clarificarea procedurilor ศi pe accelerarea etapelor de implementare.
รntรขlnirea se รฎnscrie รฎntr-un demers constant de coordonare instituศionalฤ, necesar pentru avansarea unor investiศii complexe, cu impact direct asupra calitฤศii actului medical. A fost subliniatฤ implicarea conducerii spitalului ศi a echipelor tehnice, care lucreazฤ susศinut pentru deblocarea ศi punerea รฎn practicฤ a acestor proiecte.
ย Consiliul Judeศean Prahova, prin preศedintele sฤu, รฎศi reafirmฤ sprijinul ferm pentru sistemul medical judeศean ศi pentru investiศiile care รฎnseamnฤ infrastructurฤ modernฤ, condiศii mai bune pentru personalul medical ศi servicii sigure pentru pacienศi.